Mag Eylül Sayısındaki Röportajım

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü’nü bitirdim. Birkaç yıl Sabah Gazetesi Reklam ve Halkla İlişkiler Departmanı’nda çalıştıktan sonra ortağımla beraber Pusula Reklamevi’ni kurduk. 25  yıldır ulusal ve uluslararası çok sayıda markaya hizmet veriyoruz. Başarıya giden yolda çok çalışarak, uzun mesailer yaparak, hep en iyisini ortaya çıkardık, çabaladık ve çabalıyoruz.

Reklamcılık sektörünün şu anki durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Reklamcılık sektörünün romantizmini kaybettiğini düşünüyorum. Reklamlar; 90’lar ve 2000’lerin başında olduğu gibi tüketicinin duygularına hitap etmiyor. Dijital dünyanın hayatımıza girmesiyle birlikte, her konuda olduğu gibi bu sektörde de hızlı tüketimin kurbanı olduk.

Peki bu sektörde başarılara ulaştıktan sonra LR markasına nasıl yöneldiniz?

Reklamcı olduğunuzda ister istemez sizi etkileyecek sihrin, ürünün kendisinde olmasını bekliyorsunuz. LR ürünleriyle tanıştığımda hissettiğim duygu tam olarak buydu. Yüksek zevklere hitap eden kozmetik yelpazesi, seçkin parfüm serileri, fonksiyonel cilt bakım konseptleri ve doğallığı onaylanmış sağlık ürünleri… Sihir ürünlerin kendisindeydi ve bu durumda onları tanıtmak, anlatmak, insanlarla buluşturmak benim için işin ötesinde bir keyif ve heyecan kaynağı oldu. Hayatımın büyük bölümünü “09.00-19.00 arası çalışanlar kulübüne” adadıktan sonra, yaşamın
keyif dolu yanına ve kendime biraz daha zaman ayırmak istedim. Öğrendim ki; dünyanın birçok ülkesinde geçerli olan özgün bir iş fikri var. İşte bu fikir, hayatımın ikinci baharında bana verilen en büyük armağan oldu; özgür çalışma sistemi… Günlük yaşamımın bir parçası haline gelen bu ürünleri yakın çevremle de paylaşmak istedim ve LR ailesindeki yerimi aldım, Eğlenerek Kazananlar Kulübü’ne adım attım. LR ve Network-Marketing (samimi satış) sadece eğlenerek çalışmayı sunmuyor; aynı zamanda eğlenerek kazanmayı vaat ediyor.

Her iki iş alanında da sizi başarıya götüren dinamikleri bizimle paylaşabilir misiniz?

Bu noktaya gelme sürecimde beni en çok motive eden şey hem yepyeni bir iş kolu olması, hem de sloganımızda da söylendiği gibi eğlenerek kazanabildiğimiz keyifli bir yanının olması. 28 yıldır içerisinde olduğum reklam sektöründe kazandığım insanlarla doğru iletişim kurabilme tecrübelerim, LR’da yaptığım çalışmalarda benim için büyük fayda sağladı. Bunun yanı sıra; ürünlerin kalitesi ve onlara olan inancım, bu noktaya gelme sürecimde bana büyük kolaylık sağladı. Ancak bence işin sırrı, diğer tüm işlerde de olduğu gibi başarıya olan inancım ve bu inanç doğrultusunda
düzenli ve severek yaptığım çalışmalarım…

LR’daki başarı öykünüzü dinleyebilir miyiz? 

Başarılı olmak için işin sırrı azimle ve hırsla çalışmak planlama ve organizasyon yapabilmektir. LR’ı da diğer iş kollarından ayırmadan, başarılı olmak için gerekli mesainin verilmesi ve gerekli çalışmaların yapılmasıdır. Organizasyon liderlerinin yaptıkları toplantılarda bu iş kolumuzda başarılı olmanın sırları paylaşılıyor. Bu toplantıların çok yararlı olduğu kanaatindeyim. Çalışma prensipleri ve aşama aşama izlenecek yolların en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor olması LR ailesi üyelerinin işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Ancak genel olarak her işte başarılı olmak için gerekli olan prensipler LR için de geçerlidir. İstikrarlı ve verimli çalışma, hedef belirleme ve en önemlisi de başarıya olan inanç… Benjamin Disraeli’nin de dediği gibi, “Başarının sırrı, ısrarla istemektir”…

LR ürünlerini hangi özelliklerinden dolayı tercih ediyorsunuz?

LR Health&Beauty şirketi ürünlerinde Aloe Vera bitkisinin özünü kullanıyor. Aloe Vera, vitaminler,mineraller, aminoasitler ve enzimlerle doğanın iyileştirici uanını bizlere sunuyor. LR Health & Beauty şirketi de Aloe Vera’nın sağlamış olduğu faydaları birçok alanda değerlendiriyor. LR Aloe Vera gıda takviyesi ürünlerini tüketicilerle buluşturuyor.

LR ürünlerinde de yer alan Aloe Vera’nın faydalarından bahsedebilir misiniz?

Birçok cilt problemine iyi geldiği uzmanlar tarafından onaylanan Aloe Vera, cildi UV ışınlarından maksimum düzeyde koruyor. Bu da güneş nedeniyle oluşan yanıkların ve lekelerin çok kısa sürede tedavi edilebilmesine olanak sağlıyor. Cildin en büyük destekçilerinden olan Aloe Vera, cildin yaşlanmasını geciktiren kollajen üretimini arttırıyor. Bu artış, kazalarda oluşan cilt yaralanmalarına, sıyrıklara ve deri tahrişlerine iyi geliyor. Aynı zamanda anti-bakteriyel özelliğe de sahiptir. Bu sebepten böcek ve sinek ısırıklarından dolayı oluşan kaşıntıyı azalttığı gibi ısırılan bölgesindeki bakteri üremesini de durduruyor. Aloe Vera ciltte oluşan renk farklılıklarının hafiflemesine, hatta çoğu zaman yok olmasına yardımcı oluyor.

Saç bakımı ve selülit gibi yaygın görülen problemlerde Aloe Vera etkisi hakkında bizleri bilgilendirebilir misiniz?

Aloe Vera her iki problemin çözümü içinde kullanılıyor. Jelden üretilen saç bakım ürünleri kepek sorunundan kurtulmanıza, saçların hacim kazanmasına ve daha sağlıklı biir şekilde uzamasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda boyadan veya yüksek ısılı kurutma şeklinden kaynaklanan saç deformasyonunun azalmasını sağlıyor ve sonuçta saçı nemlendirerek daha parlak bir görünüm  kazandırıyor.

En bilindik tanımıyla portakal kabuğu görünümü yaratan selülitlerin oluşumunu engelliyor veya oluşmuş düzensiz yağ birikimini tedavi ediyor.

Aloe Vera içerikli ürünler her cilt tipi için uygun mu? 

Elbette. Hem normal hem yağlı hem de kuru ciltler için ideal bir bitki. Mesela Aloe Vera, kuru ciltlerin nemlendirilmesinde önemli bir rol oynuyor. Jelimsi yapısı sayesinde sivilcelerin daha hızlı yok olmasına yardımcı olduğu için sivilce ve akne tedavisinde de kullanılıyor. Yağlı cilt tiplerinde yağın dengelenmesini sağlıyor, cildin sürekli parlamasını engelliyor ve cildi daha sağlık bir  görünüme kavuşturuyor.

Yaz geride kalmış olsa da zayıflamak hep gündemde kalacak; Aloe Vera’nın bu alanda bir etkisi var mı?

Aslında fazla kilolarımızdan kurtulmamızın yazı, kışı olmamalı… Aloe Vera kullanılarak hazırlanan gıda takviyelerinde bitkinin antioksidan özelliği daha fazla görülüyor. Zayıflamak isteyenlerin bu bitkinin detoks özelliği sayesinde daha sağlıklı ve daha hızlı kilo verdikleri de gözlenmiştir. Bu özellik bağışlık sistemini güçlendirdiği için hastalıklara karşı direnci de arttırıyor ve tüketiminin kalp ve damar rahatsızlıkları riskini azalttığı da biliniyor.

Birçok sorun için çözüm üreten Aloe Vera’nın şeker hastaları üzerinde olumsuz bir etkisi var mı?

Tam tersine oldukça olumlu etkileri var; yapılan klinik çalışmalar sonucu Tip-2 şeker hastalarında vücuttaki şeker seviyesini dengelediği ve hastaların hepsinde yara iyileşme sürelerini hızlandırdığı saptanmıştır. Vücudun farklı bölgelerinde onarıcı bir etkiye sahip. Bu da demek oluyor ki; tamamen anti-alerjik olan aloe Vera bitkisi; diş eti iltihabı ve stomatit denen ağız içi iltihaplarının hızlı bir şekilde tedavi edilmesinden bağırsak problemlerine, mide yanmaları ve hazımsızlıktan sinirlilik ve uykusuzluk sorunlarına kadar aklınıza gelebilecek birçok problem için kullanılıyor.

Kendinizi sürekli geliştiren, farklı sektörlerde başarılara imza atan bir kimliğiniz var… Bundan sonrası için neler düşünüyorsunuz, başarılarınıza neler eklemeyi hedefliyorsunuz?

Bundan sonrası için hedefim, her iki iş kolunda da yakaladığım başarıların devamlılığı için çalışmalarımı sürdürmek. Reklam sektöründeki 25 yıllık çalışma hayatımda edindiğim tecrüblerin, birçok firma ve kuruma marka bilinirlikleri, reklam, tanıtım çalışmaları aşamasında katkı sağlayacağına inanıyorum. LR’da da amacım; bu harika ürünleri daha geniş kitlelere anlatarak LR ekibimi büyüterek yeni başarılara imza atmak istiyorum.

Sizi de bu ekibin bir parçası olmak, kazanmak ve kazandırmak istiyorsanız www.aloeveraguzellik.com adresinden bana ulaşabilir, LR’ın fırsatlar dünyası ile tanışabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın