LR Başarımın Sırrı…

Ankara, Hacettepe Üniversitesi İstatistik  bölümü mezunuyum. Yakın Doğu Üniversitesi Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansımı tamamladım.  Birkaç yıl Sabah Gazetesi Reklam ve Halkla İlişkiler Departmanı’nda çalıştıktan sonra, 25 yıl önce ortağımla birlikte Pusula Reklamevi’ni Ankara’da kurduk. Hayatımın büyük bölümünü “09.00-19.00 arası çalışanlar kulübüne” adadıktan sonra, yaşamın keyif dolu yanına ve kendime biraz daha zaman ayırmak istedim. Öğrendim ki; dünyanın birçok ülkesinde geçerli olan özgün bir iş fikri var. İşte bu fikir, hayatımın ikinci baharında bana verilen en büyük armağan oldu. Özgür çalışma sistemi…

Günlük yaşamımın bir parçası haline gelen bu ürünleri yakın çevremle de paylaşmak istedim; LR ailesindeki yerimi aldım ve LR Ankara Takım Lideri oldum. Eğlenerek Kazananlar Kulübü’ne adım attım. LR ve Network-Marketing (samimi satış) sadece eğlenerek çalışmayı sunmuyor; aynı zamanda eğlenerek kazanmayı vadediyor.

Benim için önemli olan konu sizi etkileyecek sihrin, ürünün kendisinde olmasıdır. LR ürünleriyle tanıştığımda hissettiğim duygu tam olarak buydu. Yüksek zevklere hitap eden kozmetik yelpazesi, seçkin parfüm serileri, fonksiyonel cilt bakım konseptleri ve doğallığı onaylanmış sağlık ürünleri… Sihir ürünlerin kendisindeydi ve bu durumda onları tanıtmak, anlatmak, insanlarla buluşturmak benim için işin ötesinde, keyif ve heyecan kaynağı oldu.

Bu noktaya gelme sürecimde beni en çok motive eden şey hem yepyeni bir iş kolu olması, hem de sloganımızda da söylendiği gibi eğlenerek kazanabildiğimiz keyifli bir yanının olması. 28 yıldır içerisinde olduğum reklam sektöründe kazandığım insanlarla ve Ankara’daki çevrem ile doğru iletişim kurabilme tecrübelerim, LR’da yaptığım çalışmalarda benim için büyük fayda sağladı. Bunun yanı sıra; ürünlerin kalitesi ve onlara olan inancım, bu noktaya gelme sürecimde bana büyük kolaylık sağladı. Ancak bence işin sırrı, diğer tüm işlerde de olduğu gibi başarıya olan inancım ve bu inanç doğrultusunda düzenli ve severek yaptığım çalışmalarım.

Bu süreçte, bazen iki farklı iş koluna mesai harcamakla ilgili kendi içimde yaşadığım kaygılarım oldu. Zamanımı her iki işim için de yeterli ve verimli kullanabilmek adına başlarda iş planımda birtakım düzenlemeler yapmak durumunda kaldım. Ancak daha sonrasında Ankara’daki ve diğer illerdeki iş ortaklarımla omuz omuza yaptığımız çalışmalar, birlikte organize ettiğimiz toplantılar, keyifli sohbetler, yeni insanlar tanıyor olmanın heyecanı ve kurduğum arkadaşlıklar hem yükümü hafifletti hem de gün içerisinde bir soluk almamı sağlayıp, motivasyonumu arttırdı.

Başarılı olmak için işin sırrı azimle çalışmak, planlama ve organizasyon yapabilmektir. LR’ı diğer iş kollarından ayırmadan, başarılı olmak için gerekli mesainin verilmesi ve gerekli çalışmaların yapılmasıdır. Organizasyon liderlerinin yaptıkları toplantılarda bu iş kolumuzda başarılı olmanın sırları paylaşılıyor. Bu toplantıların doğru stratejiler geliştirmek için çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Ankara’da ve diğer illerde verilen eğitimlerde; çalışma prensipleri ve aşama aşama izlenecek yolların en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor olması LR ailesi üyelerinin işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Ancak genel olarak her işte başarılı olmak için gerekli olan prensipler LR için de geçerlidir. İstikrarlı ve verimli çalışma, hedef belirleme ve en önemlisi de başarıya olan inanç… Benjamin Disraeli’nin de dediği gibi, “Başarının sırrı, ısrarla istemektir”…

Power Starter ve Power Mentor bonuslarının başarımdaki en önemli etkisi ise motivasyondur. Hem benim, hem de ekip arkadaşlarım için çalışmalarımızın sonuç verdiğini görmek, maddi anlamda emeklerimizin karşılığını almak başarımıza önemli anlamda katkı sağlamaktadır.

Başarılı olmak isteyen kişilere LR’ın “Eğlenerek Kazananlar Kulübü” söyleminin önemine vurgu yapmak istiyorum. Bu işte başarılı olmak isteyen arkadaşlarıma en önemli tavsiyem, bu işi keyifle yapmaları ve bir iş kolu olarak sahiplenmeleridir. Bunun yanı sıra, hedef koymak, etkin bir planlama yapmak, harekete geçmek ve bu doğrultuda gerekli çalışmalar yapmak başarının temelini oluşturmaktadır. Samimi satışta başarı için en önemli etken istikrarlı olmaktır.

Bulunduğum noktayı korumak ve yükseltmek için bu işe başladığımdan beri yaptığım tüm çalışmalarıma ara vermeden devam ediyorum. Bu sayede LR Ankara takım lideri oldum.

Dijital dünyanın ve sosyal medyanın bu iş kolunda çok önemli bir yer tuttuğuna inanıyorum. Bunun için web sitem ve sosyal medya hesaplarım konusunda oldukça hassasiyet gösteriyorum. Ankara’da yaşayan kişiler ile yüz yüze görüşmeye çalışıyorum ancak; Ankara dışında yaşayan kişiler ile de sosyal medya hesaplarımdan irtibatta bulunuyorum. Sosyal medya hesaplarımdan LR ürünleri ve faydaları konusunda paylaşımlar yapıyorum. Yine sosyal medya hesaplarımda kampanyalar düzenliyorum ve takipçilerime LR ürünlerinden oluşan hediyeler veriyorum.

Web sayfamda sorulara sürekli cevap verecek online bir hattım var. LR hakkında merak edilen tüm sorulara hem web sitemdeki online destek hattından hem de sosyal medya hesaplarımdan anında cevap vermeye çalışıyorum. Takipçilerimle sürekli iletişim halinde olmak benim için son derece önemli. Web sitemde bulunan blog sayfasından doğru ve sağlıklı beslenme, zayıflama, cilt sağlığı ve güzelliği, doğru vitamin kullanmanın önemi, aloe vera hakkında bilinmeyenler gibi herkesi ilgilendiren konularda bilgiler içeren makaleler yayınlıyorum.  Böylece sadece üyelerimle değil, herkesle bilgi paylaşabileceğim bir ortam oluşturmayı hedefliyorum.

Ankara’da ikamet eden ekip arkadaşlarımla düzenli olarak buluşup yeni ürünler hakkında konuşup strateji geliştiriyoruz. Verilen seminerlere katılarak, sürekli kendimizi geliştirerek birbirimize destek oluyoruz.

Bugüne kadar aldığım unvanları/bonusları yine işime yatırım yaparak kullandım. Hem yeni ürünler satın almak, tanışma toplantıları düzenlemek, hem de üyelerimi küçük hediyelerle mutlu etmek için kullandığım bonuslar, çalışma arkadaşlarımı teşvik etmek konusunda da bana oldukça yardımcı oldu. LR Ankara takım lideri olarak güzel başarılara imza atmış olmanın da üyelerimi motive ettiğine inanıyorum. LR ailesinde kazanılan maddi-manevi tüm başarılar, çalışma arkadaşlarımızın kendilerinin de aynı başarıları kazanabileceklerine olan inançlarını arttırmaktadır.

Bunun yanı sıra yakın bir zamanda tüm üyelerimin ve yakınlarımın davetli olacağı bir “LR Ankara Etkinliği” düzenleyeceğim. LR Ankara Takım lideri olarak; ürünlerinin tanıtılacağı, üyelerimin birbirleriyle kaynaşma fırsatı bulacağı, ünlü bloggerların da davetli olacağı bu keyifli partinin de insanları bu iş koluna teşvik edeceğine inanıyorum.

LR benim için yeni bir iş kolundan çok daha fazlası. Öncelikle her birini keyifle ve gönül rahatlığıyla kullandığım ürünleriyle günlük hayatımın vazgeçilmesi halini almış bir marka. Gıda takviyelerinden diş macununa, kozmetik ürünlerinden şampuanlarına kadar yaşam alanımın her bir karesinde yerini almış durumda.

LR  yıllar sonra mesai harcadığım, hayatıma kattığım ve bana maddi, manevi birçok getirisi olan ikinci bir iş kolu. Bu sayede genişlettiğim ve sadece üyem değil, aynı zamanda arkadaşım da olan sosyal çevremi saymıyorum bile.

Çalışma saatlerimi kendim belirleyebildiğim, cazip ve güvenli bir gelire sahip olduğum, hem kariyer hedefi koyup, hem de bağımsız çalışabildiğim bu yeni işimde siz de benimle çalışmak isterseniz iletişime geçmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın