LR Fiber Boost | Ankara LR, LR Takım Lideri Günhan Ünlüsoy
Yorgunluğa Son! LR Master Drink
16 Ekim 2018
LR PROBALANCE
22 Ekim 2018
Tümünü göster

LR Fiber Boost

Diyet lifi, vücudunuzun sindirimi veya emmesi mümkün olmayan bitki gıdalarının kısımlarını nişasta olmayan kısmından oluşmaktadır. Genellikle besinler sindirim enzimleri tarafında parçalanırlar. Vücudunuzun parçaladığı yağlar, proteinler veya karbonhidratlar gibi gıda bileşenlerinin aksine, lifler vücudunuz tarafından sindirilmez. Ancak diyet lifleri sindirim enzimlerinden etkilenmeyerek bağırsak içerisinde bulunan bakteriler tarafından parçalanırlar. 

Diyet lifleri çözünebilme durumlarına göre 2 grupta sınıflandırılır. Birinci grup lifler suda eriyen liflerdir. Suda eriyen lifler kolesterol ve glikoz seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olur. Suda çözünür lifler genellikle yulaf, nohut, kiraz, üzüm, erik, kavun, kuru kayısı, bezelye fasulye, elma, narenciye, havuç ve arpada bulunur. İkinci grup lifler suda çözünmeyen liflerdir. Sindirim sisteminizi düzenler, kabızlık problemini engeller. Suda çözünmeyen lifler genellikle; kepekli un, buğday kepeği, fındık, fasulye, karnabahar ve patateste bulunur. 

Diyet Lifleri; 

  • Bağırsak hareketlerini düzenler 
  • Kolesterolü düşürür 
  • Kan şekerini düzenler 
  • Tokluk hissi vererek kilo vermenizi hızlandırır. 

LR Fiber Boost gün içerisinde yeterli miktarda tam tahıllı ürün, taze sebze ve meyve tüketemeyen herkes için uygundur. İçeriğinde kavrulmuş keçi boynuzu, guar zamkı, konyak unu bulunan LR Fiber Boost’un yüksek oranda lif içeriğini oluşturmaktadır. Lifli gıdalar günlük beslenmemizin en önemli kısmını oluşturmaktadır. LR Fiber Boost vücut için önemli olan krom elementini de içeriğinde barındırmaktadır. Krom, kandaki glikoz seviyesinin normal değerlerde tutulmasına yardımcı olur, kan şekerini düzenler. 

LR Fiber Boost doğal şeker içerir. Şeker otu olarak da bilinen Stevia bitkisi ile tatlandırılmıştır. Stevia bitkisi sıfır kalori içeren doğal bir tatlandırıcıdır.   

Stevia Bitkisi; 

  • Cildi besler ve sıkılaştırır. 
  • Sigara bırakmakta etkilidir. 
  • Sivilceleri azaltır, yeni sivilce oluşumunu engeller. 
  • Kabızlık gidericidir. 
  • Depresyon ve asabiyete iyi gelmektedir. 
  • Bağırsak ve mide florasını korumaktadır. 

LR Fiber Boost içerdiği stevia bitkisi ve yüksek lif değere sahip etken maddeleri ile diyet yaptığınız dönemlerde kan şekerinizi düzenleyerek ani gelen açlık hissini bastırır. Tokluk hissi vererek yaşadığınız enerji kaybını engeller. 

Kullanım Şekli: 

İki ölçü kaşığı tozu 200ml az yağlı ve laktozsuz süte ( veya 200 ml suya) karıştırarak tüketiniz. Günde bir porsiyon LR Fiber Boost kullanabilirsiniz. Tercihen iki öğün arasında tüketilmelidir.  

Ürün sadece toz olarak tüketilmelidir. Mutlaka süt veya su ile karıştırılarak kullanılmalıdır. Serin ve kuru yerde muhafaza edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir